Prvé finále vyhral Dragons

Prvý súboj o majstra Slovenska zvládol lepšie hosťujúci Dragons a po výhre 5-2 má dva domáce matchbaly na zisk titulu. V sobotu ráno to bol v hale FTVŠ až na prekvapenie otvorený, útočný florbal, ktorý zjavne viac sedel hosťom. Pekne zaplnená hala s početnými fanúšíkovskými kotlami vyburcovala hráčov k vysokému tempu počas celého zápasu bolo vidieť veľa pekných akcií na oboch stranách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Hurikan-Dragons

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava – FBC Dragons Ružinov 2-5 (1-2,0-2,1-1), zápas videlo 300 divákov, stav série 0-1.

Góly: Zalibera (Krajčovič), Kabát – Huntata(Bereš), Martinák (Pavlikovič), Poláček, Bluska (Bereš), Krchňák (Lattu)

Zostavy:

VŠK: Kalčok,Lukáčik - Marušinec, Kemeny, Velčický, Leško, Streška - Krajčovič, Zalibera, Žilinský, Liszkay, Kabát, Kamenec, Machovich, Dolník, Švábek, Baša, Pšenčík, Karácsony Tréner M. Marušinec.

FBC: Gažo, Pelikán – Bluska, Bielka, Múčka, Glonec, Košík – Krchňák, Lattu, Huntata, Pavlikovič, Poláček, Martinák, Bereš, Stanek, Vošček, Granec Denis, Granec Daniel Tréner M. Granec.

Obrázok blogu

Do zápasu vstúpili obe mužstvá dosť nervózne, veď obe bojovali o titul po prvýkrát. Miernu prevahu mali domáci, ktorý sa prekvapivo viac tlačili do zakončenia. Odmenou bol prvý gól v sieti hostí. Obrana Dragonsu najprv nechal otočiť sa Krajčoviča od mantinelu do stredu ihriska, ten našiel za obrancami súpera voľného Zaliberu, ktorý šikovným tečom otvoril finálový účet. Na konci šiestej minúty prišiel jeden z rozhodujúcich okamihov zápasu, keď sa v rohu ihriska po bežnom súboji zranil hrajúci tréner a opora zadných radov Hurikánu Marek Marušinec. Tento moment domácich zjavne zaskočil a naštartoval hlavne na pomery domácich veľmi otvorený zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Dragons vyrovnal tri minúty pred koncom tretiny, keď sa v presilovke oplatil Huntatovi dôraz pred bránkou súpera. Klasickým gólom do šatne poslal svoj tím do vedenia Martinák po hrubej chybe Strešku.

VSK FTVS Hurikan Bratislava-FBC Dragons Ruzinov

V druhej tretine to bol do piatej minúty opäť vyrovnaný zápas kým neprišiel druhý rozhodujúci moment zápasu. V presilovke domácich preskočila loptička počas nacvičenej presilovkovej akcii čepel Krajčoviča a Poláček úspešne zakončil svoje sólo na brankára Kalčoka. Od tohto momentu boli hostia až do konca tretiny lepším tímom, čo potvrdil štvrtým gólom po zvládnutí situácie 3-2 pekným gólom Bluska.

Zápas sa aj v tretej tretine hral vo vysokom tempe, stále sa hral útočný florbal s množstvom šancí, s pribúdajúcim časom však začal iniciatívu preberať Hurikán. V desiatej minúte sa im podarilo znížiť zásluhou Kabáta, ktorý využil nedôraz súperových obrancov. Dragons zjavne znervóznel – možno si spomenul na prvý tohtosezónny duel. V čase keď už bol brankár domácich na polceste z brány však zobral Lattu pri mantinely loptičku Velčickému, ešte stihol nájsť milimetrovou prihrávkou pred bránkou voľného Krchňáka, ktorý z uhla nezaváhal a definitívne rozhodol.

Druhý finálový zápas sa hrá v sobotu 12.5. od 20:00 v hale na Jégeho, prípadný tretí duel o deň neskôr o 16:00.